Prezentacija projekta „Srbija 3D: platforma za digitalizaciju nepokretnih kulturnih dobara Srbijeˮ

U Univerzitetskoj galeriji u Kragujevcu, u sredu 10. aprila 2024. godine sa početkom u 12 časova biće održana prezentacija projekta „Srbija 3D: platforma za digitalizaciju nepokretnih kulturnih dobara Srbijeˮ, koji je realizovao Elektronski fakultet u Nišu uz podršku Ministarstva kulture i informisanja Republike Srbije.

Rukovodilac projekta dr Nikola Stojanović sa Elektronskog fakulteta u Nišu prisutnima će predstaviti projekat, koji se pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture realizuje već 6 godina.

Tokom prezentacije posetiocima će biti predstavljeni tehnički aspekti rada platforme. Posebno treba istaći da deo projekta čini i prezentacija kulturne baštine u virtuelnoj realnosti, tako će publika uz pomoć dva para VR naočara moći da virtuelno poseti Manastir Manasiju, koristeći multiplejer mod, odnosno istovremeno prisustvo dva korisnika u virtuelnom prostoru.