Informatičari vicešampioni Startup weekend-a

Studenti Master studija informatike na Prirodno-matematičkom fakultetu Dušan Stefanović i Vladimir Bačanin su osvojili drugu nagradu na prvom Startup weekend-u održanom na Univerzitetu u Kragujevcu. Ovu nagradu su, u konkurenciji od preko 20 učesnika, osvojili prezentovanjem svoje poslovne ideje iz oblasti Informacionih tehnologija pod nazivom TAUMOS - Truly Automated Monitoring Systems, koju je komisija ocenila kao visoko profitabilnu i konkurentnu na domaćem IT tržištu.

Startup weekend je održan od 5-7. decembra u Rektoratu Univerziteta u Kragujevcu. Cilj ovog projekta je bio da učesnici kroz predstavljanje svoje poslovne ideje pred komisijom, koju čine eksperti iz oblasti finansijskog konsaltinga i ulaganja, dalje razviju i unaprede svoju ideju kako bi stvorili mogućnost za pozicioniranje na tržištu.