Stipendije za rad na projektima Instituta

Institut za matematiku i informatiku raspisuje konkurs za stipendiranje dva studenta završne godine osnovnih studija informatike (generacija koja ove godine upisuje 4. godinu studija) za rad na projektima Instituta.

Na Institutu za matematiku i informatiku se u saradnji sa Institutom Jaroslav Černi iz Beograda već godinama realizuje više projekata iz oblasti hidro-informatike. Na ovim projektima je do sada radilo dvadesetak nastavnika i studenata Instituta, što je rezultovalo velikim brojem razvijenih aplikacija za naučnu i komercijalnu upotrebu. Neke od aplikacija se svakodnevno koriste u referentnim institucijama u regionu, kao što su Elektroprivreda Srbije, Elektroprivreda Republike Srpske i Srbijavode, a dobijeni rezultati su priznati i od svetskih institucija, kao što su Svetska banka i različiti evropski fondovi. Pored uspeha u privrednom okruženju, rad na ovim projektima je rezultovao i sa više diplomskih radova, master radova i doktorskih disertacija. Zahvaljujući znanju i iskustvu stečenom tokom rada na ovakvim projektima, neki studenti danas imaju veoma uspešnu karijeru u poznatim svetskim softverskim kompanijama.

Poželjne osobine, znanja i veštine:

• Poznavanje savremenih web i desktop tehnologija
  • Poznavanje osnovnih principa softverskog inženjeringa
  • Poznavanje osnova matematičke analize
  • Poznavanje osnova fizike
  • Sklonost ka istraživačkom radu
  • Spremnost za učenje novih oblasti
  • Timski duh

Šta nudimo:

• Mesečnu stipendiju sve vreme trajanja projekata
  • Rad na realnim istraživačko-razvojnim projektima
  • Razvoj naučnih i komercijalnih aplikacija
  • Mogućnost napredovanja i usavršavanja

Zainteresovani kandidati mogu poslati svoje biografije na adresu boban.stojanovic@gmail.com, najkasnije do 30.09.2016.