Konkurs za upis na osnovne akademske studije

Institut za matematiku i informatiku Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta u Kragujevcu u prvu godinu osnovnih akademskih studija u školskoj 2017/2018. godini upisaće 137 studenata čije se studije finansiraju iz budžeta i 13 studenata koji se sami finansiraju i to:

• za sticanje stučnog naziva diplomirani matematičar - 50 budžetskih studenata
  • za sticanje stučnog naziva diplomirani informatičar - 87 budžetskih studenata i 13 samofinansirajućih

Školarina za studente koji se sami finansiraju iznosi 72.000 dinara za jednu školsku godinu.

Školarina za studente strance iznosi 2.500 evra za jednu školsku godinu.

Svi studijski programi osnovnih akademskih studija na Institutu traju 4 godine (8 semestara, 240 ESPB).

USLOVI KONKURSA

U prvu godinu osnovnih studija mogu se upisati kandidati koji imaju srednje obrazovanje u četvorogodišnjem trajanju, uz polaganje prijemnog ispita iz Matematike po programu gimnazije prirodno-matematičkog smera.

Studentskoj službi se podnose:

• prijava na konkurs (obrazac se dobija u Studentskoj službi Fakulteta)
  • svedočanstvo svih razreda prethodnog obrazovanja (original ili overene kopije, original na uvid)
  • izvod iz matične knjige rođenih
  • diploma o završenom srednjem obrazovanju
  • dokaz o uplati naknade za polaganje prijemnog ispita

Uplata za polaganje prijemnog ispita iznosi 7.000 dinara. Uplatu je potrebno izvršiti na žiro račun PMF-a broj 840-1017666-11, poziv na broj 05-19.