14. Srpski matematički kongres - 16-19. maj

od 16 do 19. maja 2018.
biti održan
XIV SRPSKI MATEMATIČKI KONGRES

XIV SMAK predstavlja jedan od najvažnijih naučnih događaja 2018. godine u Republici Srbiji. Skup je međunarodnog karaktera i otvoren je za sve oblasti matematike i računarskih nauka

Pozivamo studente i ostale zainteresovane da prisustvuju predavanjima, radionicama i seminarima. Prisustvo je besplatno!

O Kongresu

Program Kongresa obuhvata plenarna predavanja (45 minuta), radionice (30 minuta), predavanja po sekcijama (20 minuta) i postere organizovane u šest različitih oblasti. Zvanični jezici su engleski i srpski. Takođe, u okviru Kongresa, u subotu 19.05.2018. u 10 časova biće održan akreditovan Seminar za nastavnike matematike u osnovnim i srednjim školama.

Raspored predavanja po oblastima, kao i više detalja o Kongresu mogu se naći na strani:

https://imi.pmf.kg.ac.rs/kongres/index-sr.php .