Festival Tragom Mike Alasa

U petak 18. maja 2018. u 11h u svečanoj sali Prirodno-matematičkog fakulteta povodom 150 godina od rođenja velikana srpske matematike Mihaila Petrovića Alasa biće održan festival Tragom Mike Alasa. Na festivalu će biti upriličena tri izlaganja koja sa različitih strana oslikavaju svestranu ličnost našeg znamenitog naučnika.

• Branislav Popović: Mihailo Petrović i njegov doprinos razvoju matematike u Srbiji
  • Nebojša Ikodinović: Mihailo Petrović u ICMI
  • Marina Topuzović: Značajni doprinosi Mihaila Petrovića Alasa u u širokom polju različitih interesovanja
U muzičkom delu programa učestvovaće studenti FILUM-a.

Pored toga, u holu glavne zgrade PMF-a biće priređena replika izložbe SANU Mihailo Petrović Alas: Rodonačelnik srpske matematičke škole, a u prostorijama Akvarijuma biće upriličena izložba Mihailo Petrović Alas: Majstor ribarstva.

Pozivamo sve ljubitelje matematike i nauke uopšte, studente, srednjoškolce i njihove profesore da prisustvuju skupu.