Seminar mašinskog učenja u Petnici

Microsoft razvojni centar u Srbiji poziva sve zainteresovane studente da se prijave na seminar mašinskog učenja u Petnici (PSI:ML)Prijave su otvorene do 28. februara na linku

Letnja škola mašinskog učenja „Petnica Summer Institute of Machine Learning“ (PSI:ML), će se ove godine održati po peti put od 3. do 13. avgusta 2019. godine u Petnici, a namenjena je pre svega diplomcima i studentima osnovnih studija tehničkih i matematičkih disciplina.

Polaznici  će biti u prilici da se kroz intenzivna celodnevna predavanja i radionice upoznaju sa osnovama mašinskog učenja i da obogate svoje znanje, kako teorijskim tako i praktičnim radom, kroz učešće u grupnim ili individualnim projektima na odabranu temu. U tome će im pomoći inženjeri Microsoft razvojnog centra u Srbiji, profesori Univerziteta u Beogradu, i drugi renomirani predavači iz ove oblasti.

Neke od tema koje će obuhvatiti ovogodišnja letnja škola su:

• osnove mašinskog učenja,
  • učenje bez nadzora,
  • konvolucione i rekurentne neuralne mreže,
  • učenje s podsticajem i brojne druge.

Sve detalje u vezi samog seminara zainteresovani studenti mogu pronaći na psiml.petnica.rs.