StartIT o IMI Blogu - IMI Blog prepoznat od strane srpske IT zajednice

Pre dve godine je pokrenut blog Institita za matematiku i informatiku. Blog se bavi temama kao što su bezbednost na internetu, Big Data, Data Science, programiranje, operativni sistemi, baze podataka. Autori tekstova su studenti, a pisani su u formi kratkih tutorijala. Na ideju o pokretanju bloga je došao profesor dr Miloš Ivanović, sa namerom da dobro napisane tekstove o aktuelnim tehnologijama i temama iz IT sveta učini dostupnim široj IT zajednici. Blog u ovom trenutku beleži gotovo 3000 poseta mesečno.

Prvu potvrdu o tome da je prepoznat u široj stručnoj zajednici blog je dobio nakon objavljivanja članka o MongoDB bazi podataka kada su autora teksta kontaktirali predstavnici kompanije MongoDB i podelili članak na svom LinkedIn profilu.

Da je naš blog aktuelan, vidljiv i koristan potvrđuje i najnoviji članak na blogu StartIT-a:

Profesori i studenti PMF-a u Kragujevcu pokrenuli blog kako bi zajedno učili o tehnologijama budućnosti.

StartIT je najveća i najagilnija zajednica za podršku razvoju srpske startap scene, koja je prva u Evropi dobila podršku Google-ovog Developers Launchpad programa podrške IT startapima.