Doktoranti i masterovci na konferenciji Eurosys’17

Naši studenti master i doktorskih studija, Filip Radovanovic, Aleksa Cerovina, Marina Svičević, Jelica Vasiljević, Ðorde Nedić, Srđan Nikolić, i Mihailo Obrenovic, prisustvovali su konferenciji Eurosys’17 održanoj u Beogradu u periodu od 23.4.-26.4.2017. Njihov odlazak i učešće na konferenciji omogućio je Microsoft Development Center Serbia (MDCS) koji je pokrio troškove kotizacije, smeštaja i puta.

Tokom konferencije, imali su priliku da se kroz različite radionice i predavanja upoznaju sa problemima na kojima rade studenti doktorskih studija na drugim univerzitetima (ETH Zurich, University of Pennsylvania, University of Illinois, University of Berlin…), kao i rešenjima koja su ponuđena za date probleme.

Ovogodišnju konferenciju obeležili dobra organizacija, veliki broj učesnika iz celog sveta, pozitivna atmosfera, moderan program kao i kvalitetni predavači sa iskustvom kako u nauci, tako i u privredi.