60% zaposlenih u Comtrade Solutions Engineering sa PMF-a

Na ovogodišnjoj svečanosti povodom Dana Prirodno-matematičkog fakulteta u Kragujevcu, direktor razvoja kompanije Comtrade Solutions Engineering, Srđan Atanasijević, je izneo neverovatan podatak da čak 60% zaposlenih u njihovom razvojnom sektoru čine bivši i sadašnji studenti Prirodno-matematičkog fakulteta. On je izrazio uverenje da softverska industrija u Kragujevcu ne bi ni približno imala ovakav stepen razvoja bez podrške Instituta za matematiku i informatiku PMF-a i informatičkih eksperata koji dolaze sa ovog fakulteta.

U okviru svečanosti, direktor Srđan Atanasijević je uručio nagrade najboljim studentima informatike, koje ova kompanija tradicionalno dodeljuje studentima osnovnih i master studija na Institutu za matematiku i informatiku. Pored dodeljenih nagrada, kompanija Comtrade je ove godine u cilju unapređenja nastave informatike Institutu donirala i Lego Mindstorms robota.