Međunarodne kompanije na PMF-u

Prirodno-matematički fakultet u Kragujevcu je sa prestižnom francuskom istraživačkom laboratorijom Quantup potpisao sporazum o saradnji na projektima iz oblasti računarskih nauka. Sporazumom je predviđeno da se deo istraživačkih projekata ove kompanije realizuje na Prirodno-matematičkom fakultetu, što će istraživačima i studentima Instituta za matematiku i informatiku omogućiti rad na međunarodnim projektima i saradnju sa vodećim svetskim kompanijama u oblasti informacionih tehnologija.

Da nije reč samo o protokolarnoj saradnji, potvrđuje i činjenica da je već pokrenut jedan zajednički projekat sa kompanijom Quantup u koji je uključeno nekoliko istraživača sa ovog Instituta. Štaviše, tokom nedavne posete Prirodno-matematičkom fakultetu, vodeći istraživač ove kompanije, Asher Perez, je izrazio ogromno zadovoljstvo dosadašnjom saradnjom i najavio još nekoliko novih projekata u narednom periodu.