4th-IR People Counter Virtual Challenge

Otvoren je javni poziv za učešće na takmičenju u stvaranju prototipa koji koristi video snimke. Organizacija Fourth-IR je osnovana 2016. godine da bi vodila kognitivnu revoluciju sa stručnjacima koji su upoznati upoznatima sa promenama u IT industriji. U okviru Fourth-IR organizacije se radi na razvoju proizvoda koji treba da veštačku inteligenciju učine javnim dobrom. O takmičenju: Izrada prototipa koji broji ljude koji ulaze i izlaze iz komercijalnog objekta putem mreže kamera koje su postavljene u čitavom okruženju. Nagradni fond je 10.000$, a prva nagrada iznosi 6.000$. Rok za prijavu rešenja je 5. mart. Registraciju za takmičenje možete izvršiti na sledećem linku. Više informacija o samom takmičenju i pravilima učešća možete videti na zvaničnom sajtu takmičenja.

Uspeh Prof. dr Nenada Stefanovića

Prof. dr Nenad Stefanović duži niz godina sarađuje sa kompanijom Microsoft i poslednjih pet godina ima status MIE Expert. Nedavno je, kao priznanje za svoj uspešan rad i saradnju, dobio i najviši status koji dodeljuje kompanija Microsoft iz oblasti edukacije – Microsoft Innovative Educator (MIE) Fellow.

Informacija za zaposlene i studente

BUDIMO ODGOVORNI, ČUVAJMO SEBE I DRUGE!

Online i kombinovana nastava

Ova odluka će se primenjivati od 11. 12. 2020. godine.

Konkurs za dodelu nagrada i pohvala Matematičkog instituta SANU

Konkurs za dodelu nagrada i pohvala Matematičkog instituta SANU za studente osnovnih, master i doktorskih studija u oblastima Matematika i mehanika i Računarstvo.

Studenti IMI na pobedničkom postolju IoT hakatona

Pobednik ovogodišnjeg IoT hakatona Kragujevac je tim HAL, sastavljen od saradnika i studenata Instituta za matematiku i informatiku, i njihovih kolega sa Fakulteta inženjerskih nauka i Ekonomskog fakulteta u Kragujevcu.

Online nastava na svim godinama

Ova odluka će se primenjivati u periodu od 1. 12. do 10. 12. 2020. godine.

Inovativno preduzetništvo u IT sektoru

Razvojni biznis centar Kragujevac vas poziva da se prijavite za online radionicu „Inovativno preduzetništvo u IT".

IoT hakaton Kragujevac

Prijavi se za učešće na IoT hakatonu Kragujevac 22-25.11.2020.