Stipendije Vlade Francuske za 2019/20. godinu

U želji da podstakne mobilnost studenata, Ambasada Francuske i Francuski institut u Srbiji raspisuju novi konkurs za dodelu stipendija za 2019/20. godinu za studente iz Srbije koji žele da nastave školovanje u Francuskoj.

1. Stipendije za master 2 studije (sve oblasti)
  2. Stipendije za doktorske studije u komentorstvu
  3. Kopernik program stipendija – post-master nivo (namenjen inženjerima, ekonomistima i pravnicima koji govore francuski jezik)

Rok za prijavu: 18. mart 2019. godine

U skladu sa promocijom ciljeva održivog razvoja, kandidature za master nivo i doktorat iz oblasti Rodna ravnopravnost i Mere za borbu protiv klimatskih promena biće razmatrane sa posebnom pažnjom.

Napomena: upis na visokoškolsku ustanovu (fakultet, Visoku školu itd.) i prijavljivanje za stipendiju su 2 odvojene procedure; studenti treba pažljivo da prate rokove za upis na studijski program koji su izabrali.

Više informacija o ovom programu stipendija možete videti na zvaničnoj internet prezentaciji Francuskog instituta.