Stipendije Hungarikum programa za akademsku 2019/20. godinu

Vlada Republike Mađarske osnovala je 2013. godine Stipendium Hungaricum program stipendija sa ciljem da stranim državljanima omogući da studiraju u Mađarskoj.

Program je zasnovan na bilateralnim ugovorima sa Ministarstvom za ljudske resurse Mađarske i trenutno u programu učestvuje blizu 70 institucija sa 5 kontinenata.

Program sprovodi Tempus Public Foundation.

Otvoren je poziv za Stipendium Hungaricum program stipendija za akademsku 2019/20. godinu.

Za zainteresovane kandidate iz Srbije dostupne su sledeće stipendije:

• Stipendije za osnovne studije (oblasti: agronomija, inženjerstvo, prirodne nauke, umetnost)
  • Stipendije master studije (oblasti: agronomija, inženjerstvo, prirodne nauke, umetnost)
  • Stipendije za doktorske studije (sve oblasti)

Pored izuzeća od plaćanja školarine, polaznicima programa obezbeđena je mesečna novčana naknada na konto troškova života (visina novčane naknade zavisi od nivoa studija), smeštaj u studentskom domu ili dodatak na konto troškova smeštaja, kao i pokriveni troškovi zdravstvenog osiguranja.

Pregled dostupnih studijskih programa i institucija za koje možete aplicirati možete naći ovde.

Rok za prijavu: 15. januar 2019. godine

Prijava se odvija putem aplikacionog portala koji možete naći ovde.

Nakon tehničke provere, prijave će biti prosleđene na predizbor nadležnim vlastima u zemlji iz koje dolaze.

Kontakt adresa u Ministarstvu prosvete, nauke i tehnološkog razvoja je vanja.nedeljkovic@mpn.gov.rs.

Više informacija o ovom programu stipendija možete naći ovde i ovde.