Maj mesec matematike

Centar za promociju nauke u saradnji sa Matematičkim institutom Srpske akademije nauka i umetnosti je raspisao konkurs za mapiranje matematičkih dogadjaja u Srbiji koji će predstavljati deo osme po redu, naučnopopularne manifestacije Maj mesec matematike. Konkurs predstavlja poziv, između ostalih, profesorima i budućim nastavnicima matematike i informatike da kroz neformalna predavanja i radionice upoznaju publiku svih generacija sa zanimljivim matematičkim sadržajima.

Institut za matematiku i informatiku, konstantno teži ka popularizaciji nauke i uzeće učešće na ovogodišnjoj manifestaciji Maj mesec matematike. U skladu sa time, pozivaju se svi zainteresovani zaposleni na Institutu za matematiku i informatiku, kao i studenti svih nivoa studija, da svojim učešćem obogate i ulepšaju ovu manifestaciju. Sve ideje i predloge možete slati na mail amilenkovic@kg.ac.rs do petka 22.03.2019.

Dodatne informacije možete naći ovde