Letnja škola informatike za srednjoškolce i početnike

Asocijacija studenata Prirodno-matematičkog fakulteta u Kragujevcu, uz podršku Instituta za matematiku i informatiku i Grada Kragujevca organizuje Letnju školu informatike.

O LETNJOJ ŠKOLI

Polaznici Letnje škole će imati priliku da se upoznaju sa osnovama JAVA i Python programskih jezika. Od polaznika se ne očekuje posebno predznanje.

Letnja škola je namenjena srednjoškolcima, kao i svima koji su zainteresovani da nauče osnove programiranja u programskim jezicija Java i Python.

Obuku će realizovati studenti i saradnici Instituta za matematiku i informatiku Prirodno-matematičkog fakulteta u Kragujevcu. Svim polaznicima je obezbedjen materijal za rad.

Tokom prve dve nedelje polaznici će biti pripremani za takmičenje koje će uslediti u trećoj nedelji kursa. Nakon takmičenja biće odrađena dodela pohvalnica i diploma koje smo obezbedili u saradnji sa lokalnom firmom i gradskom upravom.

Početak: prva nedelja Avgusta

Trajanje: 3 radne nedelje

PRIJAVA

Zainteresovani kandidati se mogu prijaviti popunjavanjem Prijavnog lista, najkasnije do 20.07.2021.

Broj mesta je ograničen!