Google Developer Student Club

Google Developer Student Club, filijala Univerziteta u Kragujevcu, poziva studente Instituta za matematiku i informatiku Prirodno-matematičkog fakulteta da se prijave za učešće u aktivnostima kluba.

Google Developer Student Club je zajednica studenata, neprofitnog tipa, čiji je cilj promocija ne samo Google tehnologija i alata, već i računarskih tehnologija uopšte. Planirano je da se u Kragujevcu oformi tim studenata koji bi, na osnovu angažovanja volonterskog tipa, radili na organizaciji i izvođenju radionica, predavanja, hakatona... Radionice i predavanja bi držali studenti, profesori, ali i stručnjaci iz industrije. Takođe, plan je da ovaj klub bude podrška studentima pri pronalaženju studentskih praksi, pripremi intervjua za praksu/posao, pomoć i podrška u radu na samostalnim projektima i projektima otvorenog koda (open-source).

Svi zainteresovani studenti treba da popune sledeći formular najaksnije do nedelje, 3.oktobra u 20:00.