IMI tim jedan od pobednika Payten hakatona

I ove godine je kompanija Payten, u saradnji sa partnerima CastlesTechnology, Delhaize Srbija i Visa, organizovala Payten hakaton

Na ovogodišnjem hakatonu su učestvovali i naši studenti. Tim CTRL, ALT, DEFEAT, koji su činili

Anja Ivanović
Milovan Samardžić
Marija Andrić
Milica Vasović

studenti IV godine informatike na Institutu za matematiku i informatiku je uspeo da izbori učešće u finalnoj rundi takmičenja i osvoji

III mesto
i nagradu od 200 000 dinara.

Čestitamo celom timu!

Payten hackaton zadatak

Tema hakatona je bila vezana za razvoj inovativne aplikacije koja bi unapredila interakciju između vlasnika trgovina i kupaca u cilju optimizacije procesa kupovine u velikim trgovinskim lancima. Tim studenata sa IMI je postavio ideju i razvio pilot aplikaciju koja  koristi POS (Point of Sale) terminal i tako dodatno pomaže i kupcima i prodavcima tokom svakodnevne kupovine.