Zahvaljujući IMI-u Univerzitet u Kragujevcu po prvi put na Šangajskoj listi

Univerzitet u Kragujevcu se po prvi put našao na Šangajskoj listi i to za oblast matematika gde je plasiran između 401. i 500. mesta.

Šangajska lista predstavlja prestižan sistem rangiranja univerziteta na osnovu rezultata naučno-istaživačkog rada koje su istraživači na rangiranim univerzitetima postigli. Samo 2% svetskih univerziteta ima priliku da se nađe na ovoj listi, što dodatno naglašava uspeh koji su matematičari obezbedili kragujevačkom Univerzitetu.

O ogromnom značaju ulaska Univerziteta na Šangajsku listu, ali i o predanom radu koji stoji iza toga, na radiju Zlatousti govorili su prorektor za međunarodnu saradnju Univerziteta u Kragujevcu prof. dr Milovan Matović i dr Ana Kaplarević-Mališić, zamenik upravnika Instituta za matematiku i informatiku. Razgovor na radiju možete poslušati ovde.