OAS Informatike - prelazak na novi program

Polaganje ispita TOI 3

Студентима који су школске 2017/2018 уписали трећу годину студија, а нису положили предмет Теоријске основе информатике 3, током зимског семестра школске 2017/2018 биће омогућено испуњавање предиспитних обавеза, као и полагање завршног испита током школске године.

Osnovi programiranja - promena semestra

Студентима који студирају ОАС Математике по плану акредитованом 2011. године настава из предмета Основи програмирања реализоваће се у летњем семестру.

Analiza 3 - promena semestra

Студентима који студирају ОАС Математике по плану акредитованом 2011. године настава из предмета Анализа 3 реализоваће се у летњем семестру.

Besplatan kurs engleskog jezika za studente

Otvoren je konkurs za prijavu studenata na besplatan kurs engleskog jezika B1 nivo.

Technomedia dodeljuje stipendije studentima informatike

Firma "TECHNOMEDIA" d.o.o. iz Kragujevca dodeljuje tri stipendije studentima završnih godina osnovnih studija informatike.

IMI razvio softver za optimizaciju proizvodnje na "Đerdapu"

Stručnjaci sa Prirodno-matematičkog fakulteta u Kragujevcu razvili računarske modele i prateća softverska rešenja za optimalno upravljanje proizvodnjom električne energije na sistemu hidroelektrana "Đerdap".