Konkurs Fonda za mlade talente Republike Srbije

Fond za mlade talente Republike Srbije je raspisao konkurs za stipendiranje do 950 najboljih studenata završne godine osnovnih akademskih studija i do 460 studenata završne godine master akademskih studija sa visokoškolskih ustanova čiji je osnivač Republika Srbija za školsku 2019/2020. godinu.

Izložba Mihailo Petrović Alas – rodonačelnik srpske matematičke škole

U Univerzitetskoj galeriji, 17. decembra 2019. godine u 19 časova, izložbu Mihailo Petrović Alas – rodonačelnik srpske matematičke škole otvoriće akademik Stevan Pilipović, predsednik Ogranka SANU u Novom Sadu i prof. dr Živadin Micić, prorektor za nastavu i studentska pitanja Univerziteta u Kragujevcu.

Program praksi u FCA Srbija

Prezentacija će biti održana 4. 12. 2019. godine u učionici A-I-I Prirodno-matematičkog fakulteta s početkom u 12 časova.

Praksa u laboratoriji ICUBE u Strazburu

ICube laboratorija sa sedištem u Strazburu, Francuska raspisuje konkurs za plaćenu praksu  za rad na projektu ​Building footprint detection in satellite imagery using deep learning and image segmentation. Rok za prijavu je 31.01.2020.

Centre for Doctoral Training in Edinburgh

Stipendija na Edinburgškom univerzitetu za doktorske studije primenjene matematike.

Data Science karavan

„Data Science karavan" — okupljanje Data Science zajednice kroz decentralizaciju znanja u šest gradova.

Poziv za dobrovoljno davanje krvi

Poziv za dobrovoljno davanje krvi, ponedeljak, 2. decembar, od 9 do 13 sati u Svečanoj sali PMF-a.

Otvoren poziv za prijavu CEEPUS mreža

Отворен позив за пријаву CEEPUS мрежа за 2020/21. академску годину